Konsole
FIFA 18 [RGH/JTAG] [PL]


Data dodania:
2019-10-09 09:19:39
Rozmiar: 6.18 GB
Seedów: 120
Peerów: 51

Torrent Magnet
Gatunek: Sportowe, piłka noĹźna, multiplayer, na 2 osoby, podzielony/wspólny ekran. 

W momencie debiutu konsol Xbox One i PlayStation 4 w 2013 roku, seria FIFA przestała się rozwijać na PlayStation 3 i Xboksie 360. Firma Electronic Arts co prawda cały czas wydaje kolejne odsłony cyklu na tych urządzeniach, jednak są to bardzo okrojone wersje. FIFA 18 na past-genie Microsoftu nie działa na silniku Frostbite, znanym z wydań na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Brakuje w niej trybu Droga do sławy: Powrót Huntera. Nie ma kart Ikon w Ultimate Team, a w karierze nie ma zmienionego systemu transferowego i scenek przerywnikowych. Właściwie jedynym usprawnieniem w stosunku do gry FIFA 17 są zaktualizowane składy i zmienione stroje zespołów. 
Mechanika 

FIFA 18 wprowadza szereg zmian w stosunku do tego, z czym mieliśmy do czynienia w grze FIFA 17. Największą nowiną jest technologia Real Players Motion. Jest to system odpowiedzialny za animację zawodników, przy którym współpracował m.in. Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. Rozwiązanie to sprawia, Ĺźe topowi zawodnicy wyglądają, poruszają się i zachowują praktycznie tak, jak w rzeczywistości. Jednak nie tylko najbardziej znani piłkarze na tym skorzystali, gdyĹź RPM bierze pod uwagę róĹźne czynniki, w tym np. wzrost sportowców czy ich atrybuty, dzięki czemu wpływa takĹźe na grę innych zawodników. Np. duĹźy, silny obrońca praktycznie zawsze wygra starcie ze słabszym zawodnikiem, choć i on ma szansę na wyjście z opresji, jeĹźeli jest dobrze wyszkolony technicznie. Co ciekawe, w tym przypadku świetni i kreatywni piłkarze, jak np. Lionel Messi, duĹźo lepiej prowadzą piłkę, trzymają ją blisko siebie i łatwiej wykonują zwody niĹź mniej utalentowani koledzy. 
Tryby gry 

Gra oczywiście oferuje szereg licencjonowanych lig i zawodników. Nie zabrakło w niej takĹźe reprezentacji Polski oraz rodzimej Ekstraklasy. JeĹźeli chodzi o dostępne formy zabawy, to i tu zaszło sporo zmian. Znana z poprzedniej części kariera fabularna Droga do sławy doczekała się kontynuacji nazwanej Droga do sławy: Powrót Huntera. Poznajemy w niej dalsze losy obiecującego piłkarza z Premier League  Aleksa Huntera. Tym razem kampania zabiera nas w róĹźne zakątki świata, pozwala poznać najlepszych piłkarzy, jak Cristiano Ronaldo, a dodatkowo wybory dokonywane na boisku i poza nim wpływają na przebieg przygody. 

Zwykła kariera, w której prowadzimy jeden z klubów równieĹź doczekała się usprawnień, związanych przede wszystkim z systemem transferowym. W menu pojawiło się nowe okienko, wykorzystywane do śledzenia interesujących piłkarzy. Z niego teĹź rozpoczynamy negocjacje  najpierw z klubem, a póĹşniej z samym piłkarzem lub jego agentem. W obu przypadkach moĹźemy to robić samodzielnie, korzystając z koła decyzyjnego, lub prosząc o pomoc naszego asystenta. Podczas rozmów ustalamy kwotę transakcji i ewentualne bonusy dla klubu. Natomiast gdy negocjujemy warunki z zawodnikiem, musimy pamiętać nie tylko o podstawowym wynagrodzeniu, ale i premiach np. za strzelone bramki itd. Nad wszystkim czuwa sztuczna inteligencja, dynamicznie reagująca na nasze oferty i starająca się ugrać jak najwięcej dla swoich klientów. Kariera doczekała się takĹźe scenek przerywnikowych, ukazujących chociaĹźby finalizowanie transferów czy wręczanie nagród dla zawodnika miesiąca. 

Inną zmianą są Ikony w trybie FIFA Ultimate Team (tylko na XOne, PS4, Switch i PC). Są to wyjątkowe karty z legendarnymi piłkarzami, np. Pelem, Thierrym Henry czy Ronaldinho. Występują one w trzech wariantach, z róĹźnych okresów kariery zawodników. RóĹźnią się od siebie statystykami i np. Pele z 1958 roku podaje gorzej niĹź ten z 1970 roku. 
Wersja językowa 

FIFA 18 na platformę Xbox 360 posiada pełną polską wersję językową. Za komentarz ponownie odpowiada duet Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski, którzy nagrali dodatkowe kwestie w porównaniu do zeszłorocznej edycji. 
Inne 

Twarzą gry FIFA 18 został słynny piłkarz Realu Madryt i reprezentacji Portugalii  Cristiano Ronaldo. Zawodnik pojawił się na okładce, a takĹźe współpracował z deweloperami podczas produkcji. Na kilka dni przed premierą, gra doczekała się wersji trial przeznaczonej dla abonentów usług EA Access (Xbox One) i Origin Access (PC). 

Tryb gry: single / multiplayer 
Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran 

Oczekiwania czytelników: 5.6 / 10 na podstawie 82 głosów czytelników.