Konsole
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona [PAL] [PL] [LT2 0]


Data dodania:
2019-10-09 09:18:26
Rozmiar: 16.28 GB
Seedów: 9
Peerów: 6

Torrent Magnet
Gatunek: RPG, TPP, fantasy, książki, polskie, crafting, RPG akcji. 

WiedĹşmin 2: Zabójcy Królów to RPG akcji, będący kontynuacją wielkiego hitu opartego na twórczości polskiego pisarza Andrzeja Sapkowskiego. 

Druga odsłona WiedĹşmina rozgrywa się zaraz po wydarzeniach znanych z pierwszej i kontynuuje wątek udaremnionego przez Geralta zamachu na króla Foltesta. Sprawa szybko wymyka się spod kontroli, bo na arenie wydarzeń pojawia tajemniczy mężczyzna znany jako Królobójca. Biały Wilk zostaje wciągnięty w zawiłą i pełną niebezpieczeństw polityczną intrygę, a jego decyzje zaważą o losach mieszkańców kilku królestw. 

Produkcja ponownie przenosi nas do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego, który postanowił spojrzeć na klimaty fantasy z nieco innej strony niĹź wielu innych twórców. Uniwersum WiedĹşmina jest więc pełne potworów, róĹźnorodnych ras i magicznych istot, które jednak zazwyczaj nie przepadają za ludĹşmi, zresztą z wzajemnością. To prowadzi do wielu powaĹźnych konfliktów. 

Twórcy wiernie odwzorowali wiele miejsc i postaci znanych z kart powieści i opowiadań, chociaĹź wzbogacili teĹź świat o nowe elementy. Gracze mogą zwiedzić m.in. miasteczko Flotsam wraz z przyległym do niego lasem, krasnoludzkie Vergen, Dolinę Pontaru oraz ruiny elfiego miasta Loc Muinne. 

Spotykamy takich bohaterów jak: Triss Merigold (czarodziejka), Jaskier (bard i przyjaciel Geralta), Zoltan (krasnoludzki przyjaciel WiedĹşmina), Vernon Roche (członek oddziału specjalnego króla Foltesta) czy Iorweth (dowódca komanda Scoia'tael). KaĹźde z nich posiada własne cele, przekonania, system wartości oraz osobowość, co często jest prezentowane w przerywnikach filmowych, rozmowach i komentarzach. Wiele z wymienionych wyĹźej postaci moĹźe zostać sprzymierzeńcami i podróĹźować z graczem  ale twórcy dodali znacznie więcej pobocznych bohaterów, nad którymi jednak nadal nie mamy pełnej kontroli. Podczas walki odpowiada za nie sztuczna inteligencja. 

W WiedĹşminie 2 postawiono na rozbudowany system wyborów moralnych, który prowadzi do wielu róĹźnych kombinacji zakończenia gry (łącznie 16). Sam Geralt wielokrotnie wyraĹźa wątpliwości odnośnie swojego fachu, czyli tropienia i polowania na potwory. WaĹźne jest to, Ĺźe na fabułę i świat WiedĹşmina 2 wpływ mają nie tylko nasze decyzje, ale chociaĹźby to, kto jest naszym kompanem. Oprócz walki WiedĹşmin ceni sobie równieĹź inne rozrywki, jak chociaĹźby flirtowanie z kobietami. W tej odsłonie nie otrzymujemy kart z obrazkami za podboje, ale nadal mamy moĹźliwość doprowadzenia do sytuacji łóĹźkowej z niektórymi przedstawicielkami płci pięknej. 

PowaĹźnych zmian w WiedĹşminie 2 doczekał się system walki, który teraz jest znacznie bardziej nastawiony na akcję. Gracz moĹźe więc atakować mieczem (ciosy: szybki lub silny) i wykonywać uniki oraz bloki. W skutecznym eliminowaniu wrogów niezwykle przydatna jest wiedĹşmińska magia czyli tzw. znaki. Nowością są pułapki oraz materiały wybuchowe w postaci petard, które są pomocne zwłaszcza na wyĹźszych poziomach trudności. 

W WiedĹşminie 2 system rozwoju postaci został podporządkowany trzem dziedzinom  szermierce, magii oraz alchemii. Resztę współczynników naszej postaci podniesiemy w miarę ich uĹźywania (np. zastraszanie rozmówcy czy skuteczniejsze blokowanie ciosów), lub za pomocą przedmiotów posiadających określone właściwości fizyczne i magiczne. 

Oprawa wizualna tytułu robi duĹźe wraĹźenie, gdyĹź autorzy postawili na świetne modele postaci, bogate w detale lokacje i zapierające dech w piersiach widoki. Miasteczka zostały wzbogacone o rozmawiających przechodniów, kupców i mieszkańców, z którymi niejednokrotnie moĹźna wejść w interakcję. W celu zapewnienia pełnej imersji twórcy usunęli ekrany ładowania lokacji przy wchodzeniu do budynków. 

Tryb gry: single player 

Nośnik: 2 DVD 

Ocena gry 9.155 / 10 na podstawie 2337 ocen czytelników. 
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.0 / 10 na podstawie 1230 głosów czytelników.