Konsole
Mafia II Enhanced Edition [RGH/JTAG] [PL]


Data dodania:
2019-10-09 09:17:40
Rozmiar: 8.14 GB
Seedów: 41
Peerów: 2

Torrent Magnet
Gatunek: Akcji, TPP, samochodowe, gangsterskie, TPS, lata 40. i 50 XX wieku 

Mafia II to kontynuacja wydanej w 2002 roku gry Mafia: The City of Lost Heaven autorstwa Illusion Softworks. Za część drugą odpowiada ta sama ekipa, która od roku 2008 znana jest pod inną nazwą (2K Czech). Prócz tytułów opowiadających o niesławnej włoskiej grupie przestępczej, firma znana jest między innymi z Hidden & Dangerous czy Vietcong. 

ChociaĹź Mafia II jest kontynuacją, przedstawia zupełnie odrębną historię. Nie oznacza to, Ĺźe rozbudowana fabularnie poprzedniczka poszła w zapomnienie - w dwójce znajduje się mnóstwo nawiązań i smaczków, czytelnych dla fanów (m.in. zeznania Tommy'ego Angelo wyświetlane w trakcie ładowania misji). Zmieniają się jednak główni bohaterowie, czas oraz miejsce akcji. Wcielamy się bowiem w postać Vito Scalettiego, w momencie, gdy kończy on słuĹźbę wojskową i zimą 1945 roku wraca do domu - monumentalnego Empire Bay (10 mil kwadratowych), będącego w rzeczywistości wirtualną adaptacją Nowego Jorku (odwzorowanego w dość luĹşny sposób, wraz z kilkunastoma charakterystycznymi budowlami, jak np.: Empire State Building czy most Brooklyński). Metropolia składa się z kilku róĹźnych dzielnic (np. Chinatown, przemysłowa Millville, portowe Oysterbay i Southport, krainy bogaczy Kingstone i Highbrook), wśród których dla tej historii najwaĹźniejsze są oczywiście Małe Włochy (Little Italy). Vito, wraz z przyjacielem Joe Barbaro, próbują odnaleźć się na powrót w tej rzeczywistości. Nie zamierzają jednak zatrudnić się w dokach jako tania siła robocza. Czeka na nich bowiem "kariera" w świecie przestępczym, w szeregach jednej z lokalnych rodzin mafijnych. 

Zmiana okresu, w jakim dzieje się akcja, oznacza nowe, jeszcze bardziej okrutne realia oraz nieco inną stylistykę (takĹźe szybsze samochody). Druga odsłona serii wzorem swojego poprzednika oferuje dość liniowy przebieg rozgrywki. Do rozegrania jest w sumie piętnaście rozdziałów, a ich ukończenie na normalnym poziomie trudności powinno zająć od 10 do 15 godzin. Same zadania są na szczęście bardzo zróĹźnicowane, oferując efektowne potyczki z członkami konkurencyjnych mafijnych rodzin, przejaĹźdĹźki samochodowe, w których naleĹźy kogoś śledzić lub uciekać policji, a nawet wyzwania polegające na konieczności pozostawania w ukryciu. Wszystko to spięte zostało niezwykle ciekawym wątkiem głównym, pełnym zwrotów akcji, napięcia i charakterystycznego, czarnego humoru. 

Prócz tego w mieście czeka na nas mnóstwo atrakcji, zarówno legalnych jak i niezgodnych z prawem. MoĹźemy więc kraść pojazdy (na szybko, przez zbicie szyby, lub subtelnie, przez włamanie), wybierając z kilkudziesięciu modeli wzorowanych na prawdziwych markach, a póĹşniej ulepszać je i modyfikować w warsztacie. Na terenie Empire Bay znajdują się liczne sklepy, w których moĹźemy zakupić nowe ubrania (przydatne czasem, gdy ściga nas policja), jedzenie czy bronie. 

Świat gry odnotowuje upływ czasu - w kwestii zarówno cyklu dnia i nocy, jak i zmieniających się pór roku - co jednak jest w pewnym stopniu uzaleĹźnione od fabuły (np. niektóre rozdziały rozgrywane są zimą, a inne latem). Wachlarz nowych umiejętności zyskał takĹźe nasz podopieczny, który potrafi bić się na pięści z wykorzystaniem większej liczby ciosów, chować się za zasłonami oraz przeskakiwać przez płoty. 

Mafia II wykonana została na nowym silniku graficznym. Z jego pomocą - podobnie jak w części pierwszej - świetnie odwzorowano przede wszystkim twarze bohaterów, ich mimikę (za którą odpowiada ponad 30 mięśni twarzy) oraz animację. Sprawia to, Ĺźe prezentowane w duĹźych ilościach przerywniki, zrealizowane na silniku graficznym, sprawiają wraĹźenie niemal wyreĹźyserowanych filmów z Ĺźywymi aktorami. 

DLC 

Joe's Adventure 
Jimmy's Vendetta 
The Betrayal of Jimmy 
Vegas Pack 
Renegade Pack Greaser Pack 
Greaser Pack 
War Hero Pack 

Tryb gry: single player 
Nośnik: 1 DVD 
Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 850 ocen czytelników. 
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 7.1 / 10 na podstawie 1718 głosów czytelników. 

Screeny: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10390